Ireland Water Polo

National League Fixtures 2018/19

Updated February 15th 2019

  • U16 Boys match between Clonard and St Vincents scheduled for Sunday Feb 17th has been postponed and will be rescheduled. Marked in RED below.

Updated February 6th 2019

  • WNLD2 match between St Vincents and North Dublin on on Feb 10th has been cancelled. Match between these teams on Feb 9th will be played for double points.
  • Senior Ladies Squad Session on Feb 10th will now start at 16:00


Updated January 31st and Feb 1st 2019

Changes to the Br Philip Knockout Cup Quarter Finals on Feb 2nd in the NAC.


Updated January 25th 2019

Due to a conflict, the MNLD3 game in Lisburn on Feb 9th between Clonard and Nth Dublin has been postponed and will be rescheduled. 


Updated January 24th 2019

Eamon has released v6 of the National Fixture List, incorporating changes required for a variety of reasons including:

  • Booking issues with the NAC & pool unavailability
  • Match cancellations on 08/09 December 2018
  • Miscellaneous postponements for various local reasons
  • Withdrawal of Bangor from the under 16 league

Please note that some additional under 16 boys remain matches to be scheduled.

The v6 Fixture list can be downloaded as a PDF here. Please disregard all previous lists.


Updated December 7th 2018

All National League matches scheduled for this weekend (December 8/9th 2018) have been postponed and will be rescheduled in due course.

Message from NWPC:

As you may be aware water polo lost one our greatest athletes Shane Moraghan Half Moon & Ireland this morning.

As a mark of respect on the very sad passing of our friend and fellow water polo player Shane ALL National League matches in all venues nationwide are postponed this weekend 8/9 December

Our thoughts and prayers are with Shane, his family and his colleagues in Half Moon at this sad time,

May he Rest In Peace,
Eamon
---
Eamon Caulfield
Fixtures Sec NWPC


Updated November 29th 2018

The MNLD3 game between St Vincents and Athlone scheduled for NAC on Saturday December 1st has been postponed and will be rescheduled.


Updated November 28th 2018

Changes on Saturday and Sunday December 15/16th as follows:

  • WNLD1 and MNLD2 matches scheduled for NUIG have both venue and time changes. New venue is Salthill Hotel Pool and new times are 20:00 for WNLD1 and 21:00 for MNLD2.
  • MNLD3 match between Athlone and Clonard has been postponed.
  • Slight changes to start time of all 3 Girls National U19 League games scheduled for NAC on Sunday December 16th.


Updated November 22nd 2018

Changes on Saturday December 1st:

  • WNLD1 match between St Vincents and Clontarf moved from 17:30 on Dec 1st to 17:00 on Sunday Jan 13th 2019
  • MNLD3 match between Sandycove and Nth Dublin brought forward 1 hour to 17:30


Updated November 13th 2018

Changes on Sunday November 18th:

  • National Girls Squad Session Cancelled
  • Girls U16 games pushed back by 2 hours


Updated October 24th 2018

The National Fixture List Version 5, dated October 25th, has been released and is effective immediately. This can be downloaded as a PDF file here.



Current Fixtures and Results:


DATE TIME VENUE COMP HOME (WHITE) V AWAY (BLUE)
Sun 9 Sep 1000 NAC Girls U/16 St Vincents 17-1 Tribes B
Sun 9 Sep 1040 NAC Girls U/16 Tribes A 3-17 Cathal Brugha
Sun 9 Sep 1120 NAC Girls U/16 Clontarf 7-11 North Dublin
Sun 9 Sep 1200 NAC Girls U/16 St Vincents 11-3 Cathal Brugha
Sun 9 Sep 1240 NAC Girls U/16 Tribes A 1-7 North Dublin
Sun 9 Sep 1320 NAC Girls U/16 Clontarf 16-0 Tribes B
Sun 9 Sep 1400 NAC Boys U/16 St Vincents 13-4 Cu Chulainn  
Sun 9 Sep 1440 NAC Boys U/16 Clontarf 17-5 Drogheda  
Sun 9 Sep 1520 NAC Boys U/16 Corrib 8-4 North Dublin  
Sun 9 Sep 1600 NAC Boys U/16 St Vincents 19-3 Drogheda  
Sun 9 Sep 1640 NAC Boys U/16 Clontarf 3-6 North Dublin  
Sun 9 Sep 1720 NAC Boys U/16 Corrib 14-6 Cu Chulainn  
Sun 9 Sep 1800 NAC         Free
Sun 9 Sep 1900 NAC         Free
               
Sat 15 Sep              
Sat 15 Sep 1530 NAC BoysU19 St Vincents 14-4 Clonard  
Sat 15 Sep 1630 NAC MNLD3 North Dublin 12-4 Athlone  
Sat 15 Sep 1730 NAC BoysU19 Drogheda 12-6 Clonard  
Sat 15 Sep 1930 NUIG Girls U/16 Tribes A 8-6 Tribes B  
               
Sunday 16 September  1000 NAC Boys U/16 Clontarf 4-0 (w/o) Half Moon R2
Sunday 16 September  1040 NAC Boys U/16 Clonard 11-7 Cu Chulainn  
Sunday 16 September  1120 NAC Boys U/16 North Dublin 6-1 Bangor Barracudas  
Sunday 16 September  1200 NAC Boys U/16 Clontarf 19-1 Cu Chulainn  
Sunday 16 September  1240 NAC Boys U/16 Clonard 10-11 Bangor Barracudas  
Sunday 16 September  1320 NAC Boys U/16 North Dublin 4-0 (w/o) Half Moon  
Sunday 16 September  1400 NAC Girls U/16 Donegal Diamonds 19-8 Tribes B  
Sunday 16 September               
Sunday 16 September  1520 NAC Girls U/16 North Dublin 7-1 Bangor Barracudas  
Sunday 16 September  1600 NAC          
Sunday 16 September  1640 NAC Girls U/16 Donegal Diamonds 7-4 Bangor Barracudas  
               
Saturday 22 September 1430 NAC MNLD2 Drogheda 8-8 Clontarf  
Saturday 22 September 1530 NAC WNLD1 St Vincents  10-5 Cathal Brugha  
Saturday 22 September 1630 NAC WNLD2 North Dublin 2-15 Clontarf  
Saturday 22 September 1730 NAC MNLD1 North Dublin 6-9 Sandycove  
Saturday 22 September 1830 NAC MNLD1 Half Moon 15-15 Cathal Brugha  
               
Saturday 22 September 1730 Lisburn MNLD3 Cu Chulainn 5-9 Clonard  
Saturday 22 September 1830 Lisburn WNLD1 D/ Diamonds B 13-9 Tribes  
Saturday 22 September 1930 Lisburn MNLD2 Clonard 9-6 St Vincents  
Saturday 22 September 2030 Lisburn          
               
Sunday 23 September 1000 NAC Girls U/16 St Vincents 7-1 North Dublin R 3/4
Sunday 23 September 1040 NAC Girls U/16 Donegal Diamonds 4-5 Cathal Brugha  
Sunday 23 September 1120 NAC Girls U/16 Clontarf 11-6 Bangor Barracudas  
Sunday 23 September 1200 NAC Girls U/16 St Vincents 7-3 Donegal Diamonds  
Sunday 23 September 1240 NAC Girls U/16 Bangor Barracudas 0-14 Cathal Brugha  
Sunday 23 September 1320 NAC Girls U/16 Tribes A 2-8 Clontarf  
Sunday 23 September 1400 NAC Boys U/16 Corrib 16-7 Bangor Barracudas R 4
Sunday 23 September 1440 NAC Boys U/16 Clonard  4-0 (w/o) Drogheda  
Sunday 23 September 1520 NAC Boys U/16 Clontarf 15-3 Bangor Barracudas  
Sunday 23 September 1600 NAC Boys U/16 Corrib 4-0 (w/o) Drogheda  
Sunday 23 September 1640 NAC Boys U/16 St Vincents 14-3 Clonard   
Sunday 23 September 1720 NAC WNLD1 Trinity 2-7 Clontarf  
               
Saturday 29 September   Belfast Under 15 Bridgestone Tournament    Cu Chulainn Ulster
               
Sun 30 Sep   Belfast Under 15 Bridgestone Tournament    Cu Chulainn  
               
Sun 30 Sep 1400 NAC SI Family Festival   SI  
OCTOBER              
Sat 6 Oct 1430 NAC MNLD3 St Vincents 15-11 Clonard  
Sat 6 Oct 1530 NAC MNLD3 Sandycove 8-15 Clontarf  
Sat 6 Oct 1630 NAC WNLD1 Clontarf 12-7 Tribes  
Sat 6 Oct 1730 NAC MNLD2 Drogheda 6-9 St Vincents  
Sat 6 Oct 1830 NAC WNLD2 St Vincents 25-4 Clontarf  
               
               
Sun 07 Oct 1000 NAC GirlsU19 Tribes 10-3 North Dublin  
Sun 07 Oct 1100 NAC GirlsU19 Clontarf 5-8 Donegal Diamonds  
Sun 07 Oct 1200 NAC MNLD1 Half Moon 7-19 St Vincents  
Sun 07 Oct 1300 NAC MNLD2 Trinity 12-13 Corrib  
Sun 07 Oct 1400 NAC MNLD2 Drogheda 9-8 Clonard  
Sun 07 Oct 1500 NAC GirlsU19 Donegal Diamonds 4-11 Tribes  
Sun 07 Oct 1600 NAC GirlsU19 North Dublin 2-14 St Vincents  
Sun 07 Oct 1700 NAC WNLD1 Trinity 5-10 D/Diamonds B  
               
Sunday 07 October 1730 Lisburn MNLD3 Cu Chulainn 2-11 North Dublin  
Sunday 07 October 1830 Lisburn MNLD1 Cu Chulainn 5-6 Cathal Brugha  
Sunday 07 October 1930 Lisburn WNLD1 Donegal Diamonds 7-9 Clontarf  
Sunday 07 October 2030 Lisburn Ulster Ulster   Ulster  
               
Saturday 13 Oct 1430 NAC MNLD1 Sandycove 10-9 Corrib  
Saturday 13 Oct 1530 NAC MNLD1 North Dublin 9-15 Cathal Brugha  
Saturday 13 Oct 1630 NAC MNLD2 Clontarf 7-10 Corrib  
Saturday 13 Oct 1730 NAC MNLD2 Trinity 11-10 St Vincents  
Saturday 13 Oct 1830 NAC MNLD3 North Dublin 14-6 Sandycove  
               
Sunday 14 Oct 1000 NAC GirlsU19 St Vincents 16-3 Clontarf  
Sunday 14 Oct 1100 NAC GirlsU19 Donegal Diamonds 8-5 North Dublin  
Sunday 14 Oct 1200 NAC MNLD2 Trinity 7-5 Clonard  
Sunday 14 Oct 1300 NAC WNLD2 St Vincents  20-2 Bangor Barracudas  
Sunday 14 Oct 1400 NAC BoysU19 Clontarf 8-7 Clonard  
Sunday 14 Oct 1500 NAC GirlsU19 St Vincents  10-6 Donegal Diamonds  
Sunday 14 Oct 1600 NAC GirlsU19 Clontarf 11-8 North Dublin  
Sunday 14 Oct 1700 NAC MNLD3 North Dublin 17-7 Clonard  
Sunday 14 Oct 1800 NAC MNLD3  Clontarf 19-4 Athlone  
               
Saturday 20 Oct  Women in Sport   Seminar   Dublin  
               
Saturday 20 Oct 1430 NAC BoysU19 Drogheda 12-9 Clontarf  
Saturday 20 Oct 1530 NAC MNLD1 St Vincents 17-5 Cu Chulainn  
Saturday 20 Oct 1630 NAC MNLD2 Clontarf  17-13 Cathal Brugha  
Saturday 20 Oct 1730 NAC MNLD3 Clontarf  9-8 North Dublin  
Saturday 20 Oct 1830/2000 NAC Leinster Juniors   Squads  
               
Saturday 20 Oct 1730 NUIG MNLD2 Corrib 5-6 St Vincents  
Saturday 20 Oct 1830 NUIG MNLD3 Athlone 3-20 St Vincents  
Saturday 20 Oct 1930 NUIG          
               
Sun 21 Oct  1000 NAC Girls U/16 St Vincents 18-2 Bangor Barracudas  
Sun 21 Oct  1040 NAC Girls U/16 Tribes A 2-6 Donegal Diamonds  
Sun 21 Oct  1120 NAC Girls U/16 Clontarf 7-13 Cathal Brugha  
Sun 21 Oct  1200 NAC Girls U/16 North Dublin 9-2 Tribes B  
Sun 21 Oct  1240 NAC Girls U/16 Tribes A 7-7 Bangor Barracudas  
Sun 21 Oct  1320 NAC Girls U/16 St Vincents 8-3 Clontarf  
Sun 21 Oct  1400 NAC Girls U/16 Donegal Diamonds 6-4 North Dublin  
Sun 21 Oct  1440 NAC Girls U/16 Cathal Brugha 19-2 Tribes B  
Sun 21 Oct  1530 NAC BoysU19 Drogheda 6-5 St Vincents  
Sun 21 Oct  1630 NAC Education Level 1    Course  
Sun 21 Oct  1900 NAC Education Level 1    Course  
               
Sunday 21 Oct  1730 Lisburn WNLD1 Donegal Diamonds 7-20 St Vincents  
Sunday 21 Oct  1830 Lisburn WNLD1 D/Diamonds B 3-10 Trinity   
Sunday 21 Oct  1930 Lisburn WNLD1 Cathal Brugha 8-7 Clontarf  
Sunday 21 Oct  2030 Lisburn MNLD2 Cathal Brugha 5-6 Trinity  
               
Saturday 27 October    NAC IRISH OPEN DIVING CHPS    
               
Saturday 27 October  1600 Falls WNLD2 Bangor Barracudas 3-10 Clontarf  
Saturday 27 October  1700 Falls MNLD3 Cu Chulainn 6-12 Sandycove  
Saturday 27 October  1800 Falls MNLD1 Cu Chulainn 7-10 North Dublin  
Saturday 27 October  1900 Falls MNLD2 Clonard 14-5 Cathal Brugha  
               
Sunday 28 October    NAC IRISH OPEN DIVING CHPS    
               
Sunday 28 Oct 1730 Lisburn MNLD3 Cu Chulainn 3-10 St Vincents  
Sunday 28 Oct 1830 Lisburn MNLD1 Cu Chulainn 8-9 St Vincents  
Sunday 28 Oct 1930 Lisburn MNLD1 Cathal Brugha 10-6 Sandycove  
Sunday 28 Oct 2030 Lisburn WNLD1 Donegal Diamonds 10-12 D/Diamonds B  
               
Friday 02 November   JUNIOR  INTERPROS UNDER 15/17   BANGOR Ulster
Saturday 03 November    JUNIOR  INTERPROS UNDER 15/17   BANGOR Ulster
               
               
Sunday 04 November  1400 NAC MNLD2 Clontarf 7-12 Trinity  
Sunday 04 November  1500 NAC MNLD1 St Vincents 8-5 Sandycove  
Sunday 04 November  1600 NAC WNLD1 St Vincents  8-5 Tribes  
Sunday 04 November  1700 NAC WNLD1 Trinity 10-4 Donegal Diamonds  
Sunday 04 November  1800 NAC WNLD1 Clontarf  10-5 D/Diamonds B  
               
               
Saturday 10 November 1430 NAC WNLD1 Clontarf 10-8 Cathal Brugha  
Saturday 10 November 1530 NAC WNLD1 St Vincents 10-4 Trinity  
Saturday 10 November 1630 NAC MNLD2 Trinity 26-8 Cathal Brugha  
Saturday 10 November 1730 NAC MNLD1 North Dublin 8-9 Half Moon  
               
Saturday 10 November 1730 Lisburn MNLD1 Cathal Brugha 20-12 Corrib  
Saturday 10 November 1830 Lisburn WNLD1 Donegal Diamonds 4-0 (w/o) Tribes  
Saturday 10 November 1930 Lisburn MNLD2 Clonard 13-9 Corrib  
Saturday 10 November 2030 Lisburn WNLD2 Bangor Barracudas 5-5 North Dublin  
               
Sunday 11 November 1000 NAC BoysU19 St Vincents  17-7 Drogheda  
Sunday 11 November 1100 NAC BoysU19 Clonard 10-4 Clontarf  
Sunday 11 November 1200 NAC MNLD3 St Vincents  14-10 Sandycove  
Sunday 11 November 1300 NAC GirlsU19 Tribes 2-7 St Vincents  
Sunday 11 November 1400 NAC GirlsU19 Donegal Diamonds 8-7 Clontarf  
Sunday 11 November 1500 NAC BoysU19 Clonard  10-11 Drogheda  
Sunday 11 November 1600 NAC BoysU19 Clontarf 6-11 St Vincents  
Sunday 11 November 1700 NAC MNLD2 St Vincents  19-12 Clontarf  
Sunday 11 November 1800 NAC GirlsU19 Clontarf 4-10 Tribes  
Sunday 11 November 1900 NAC GirlsU19 St Vincents  12-3 North Dublin  
               
Saturday 17 November 1430 NAC MNLD2 Drogheda 17-12 Corrib  
Saturday 17 November 1530 NAC Boys U/16 St Vincents  6-3 North Dublin R6
Saturday 17 November 1610 NAC Boys U/16 Clontarf 13-4 Clonard   
Saturday 17 November 1650 NAC Boys U/16 Corrib 14-6 Cu Chulainn  
Saturday 17 November 1730 NAC NATIONAL JUNIOR BOYS  SQUAD OPEN  
Saturday 17 November 2000 NAC NATIONAL JUNIOR BOYS  SQUAD SELECTION  
               
Saturday 17 November 1600 Falls MNLD2 Clonard 11-12 Trinity  
Saturday 17 November 1700 Falls MNLD3 Clonard 17-10 Sandycove  
Saturday 17 November 1800 Falls WNLD1 Donegal Diamonds 4-13 Trinity  
Saturday 17 November 1900 Falls WNLD1 D/Diamonds B 2-9 Cathal Brugha  
               
Sunday 18 November 1200 NAC Girls U/16 Bangor Barracudas 4-5 Tribes A  
Sunday 18 November 1240 NAC Girls U/16 North Dublin 3-6 Cathal Brugha  
Sunday 18 November 1320 NAC Girls U/16 Donegal Diamonds 8-7 Clontarf  
Sunday 18 November 1400 NAC Girls U/16 St Vincents  11-3 Tribes A  
Sunday 18 November 1245 NAC NATIONAL JUNIOR GIRLS  SQUAD OPEN  
Sunday 18 November 1500 NAC NATIONAL JUNIOR GIRLS  SQUAD SELECTION  
Sunday 18 November 1500 NAC WNLD2 Clontarf  11-8 Bangor  
Sunday 18 November 1600 NAC WNLD2 St Vincents 17-7 North Dublin  
Sunday 18 November 1700 NAC MNLD1 Half Moon  12-13 Sandycove  
Sunday 18 November 1800 NAC MNLD3 North Dublin 15-7 St Vincents  
               
Friday 23 November 1100   UNDER 19 IRISH CUPS (MALE & FEMALE) 2030
Saturday 24 November 830   UNIVERSITY  OF LIMERICK ARENA   2030
Sunday 25 November 830     LIMERICK     5pm
               
DECEMBER              
Saturday 01 December   NAC MNLD3 St Vincents postponed Athlone  
Saturday 01 December 1530 NAC MNLD1 St Vincents 9-8 Cathal Brugha  
Saturday 01 December 1630 NAC WNLD2 Clontarf 8-9 North Dublin  
Saturday 01 December   NAC WNLD1 St Vincents postponed Clontarf  
Saturday 01 December 1730 NAC MNLD3 Sandycove 9-10 North Dublin  
               
Saturday 01 December 1600 Falls MNLD3 Cu Chulainn 8-16 Clontarf  
Saturday 01 December 1700 Falls WNLD2 Bangor Barracudas 4-20 St Vincents  
Saturday 01 December 1800 Falls MNLD2 Cathal Brugha  6-8 Drogheda  
Saturday 01 December 1900 Falls WNLD1 Cathal Brugha  13-6 Donegal Diamonds  
               
Saturday 01 December 1730 NUIG MNLD1 Corrib  7-7 North Dublin  
Saturday 01 December 1830 NUIG WNLD1 Tribes  10-11 Trinity  
Saturday 01 December 1930 NUIG MNLD2 Corrib 10-7 Trinity  
               
Sunday 02 December 1000 NAC Womens National National Squad   2.5 hours OPEN
Sunday 02 December   NAC Womens National National Squad     OPEN
Sunday 02 December 1230 NAC MNLD1 Half Moon 12-10 Cu Chulainn  
Sunday 02 December 1330 NAC MNLD3 North Dublin  10-6 Cu Chulainn  
Sunday 02 December 1430 NAC Mens National Squad   2.5 hours OPEN
Sunday 02 December   NAC Mens National Squad     OPEN
Sunday 02 December 1700 NAC Education        
Sunday 02 December 1800 NAC Education        
               
               
Sunday 02 December 1000 Newry BoysU19 Clonard 4-12 St Vincents  
Sunday 02 December 1100 Newry BoysU19 Clontarf 14-9 Drogheda  
Sunday 02 December 1200 Newry GirlsU19 Donegal Diamonds 4-10 St Vincents  
Sunday 02 December 1300 Newry MNLD2 Cathal Brugha 4-8 St Vincents  
Sunday 02 December 1400 Newry MNLD3 Clonard 17-12 Clontarf  
Sunday 02 December 1500 Newry MNLD2 Clonard 21-10 Clontarf  
Sunday 02 December 1600 Newry BoysU19 St Vincents 20-7 Clontarf End
               
               
Saturday 08 December  1430 NAC MNLD2 Drogheda postponed Trinity  
Saturday 08 December  1530 NAC MNLD2 St Vincents  postponed Clonard  
Saturday 08 December  1630 NAC MNLD3 Clontarf postponed St Vincents  
Saturday 08 December  1730 NAC WNLD2 North Dublin postponed St Vincents  
               
Saturday 08 December  1730 NUIG WNLD1 Tribes postponed Donegal Diamonds  
Saturday 08 December  1830 NUIG MNLD1 Corrib postponed Half Moon  
Saturday 08 December  1930 NUIG MNLD2 Corrib postponed Cathal Brugha  
Saturday 08 December  2030 NUIG MNLD3 Athlone postponed Sandycove  
               
Sunday 09 December  1000 NAC Boys U/16 St Vincents  postponed Clontarf R 7
Sunday 09 December  1040 NAC Boys U/16 Clonard postponed Corrib  
Sunday 09 December  1120 NAC Boys U/16 Bangor Barracudas postponed Cu Chulainn  
Sunday 09 December  1200 NAC GirlsU19 North  Dublin postponed Donegal Diamonds  
Sunday 09 December  1300 NAC GirlsU19 Tribes postponed Clontarf  
Sunday 09 December  1400 NAC Boys U/16 Corrib postponed North Dublin R 8
Sunday 09 December  1440 NAC Boys U/16 Cu Chulainn postponed St Vincents   
Sunday 09 December  1520 NAC Boys U/16 Bangor Barracudas postponed Clonard  
Sunday 09 December  1600 NAC GirlsU19 Tribes postponed Donegal Diamonds  
Sunday 09 December  1700 NAC GirlsU19 North Dublin postponed Clontarf  
               
Saturday 15 December  1430/2000 NAC Leinster  Cup Competitions      
               
Saturday 15 December  2000
Salthill
Hotel
WNLD1 Tribes 4-0 (w/o) Cathal Brugha  
Saturday 15 December  2100
Salthill
Hotel
MNLD2 Corrib  12-11 Clonard  
Saturday 15 December    NUIG MNLD3 Athlone postponed Clonard  
               
Sunday 16 December   NAC Christmas  Cracker SI    
               
Sunday 16 December 830 NAC GirlsU19 Clontarf 3-17 St Vincents  
Sunday 16 December 930 NAC GirlsU19 North Dublin 4-7 Tribes  
Sunday 16 December 1030 NAC Christmas  Cracker SI Session 1 Gala
Sunday 16 December 1300 NAC Christmas  Cracker SI Session 1 Gala
Sunday 16 December 1330 NAC GirlsU19 Tribes 2-4 St Vincents END
Sunday 16 December 1430 NAC Christmas  Cracker SI Session 2 Gala
               
Saturday 22 December 1430 NAC     TBA    
Saturday 22 December 1530 NAC     TBA    
Saturday 22 December 1630 NAC     TBA    
Saturday 22 December 1730 NAC     TBA    
Saturday 22 December 1830 NAC     TBA    
    HAPPY XMAS         
               
Saturday 29 December 1430 NAC NATIONAL JUNIOR BOYS  SQUAD TRAINING 2.5hrs
Saturday 29 December   NAC NATIONAL JUNIOR BOYS  SQUAD TRAINING  
Saturday 29 December 1700 NAC NATIONAL JUNIOR GIRLS  SQUAD TRAINING 2.5hrs
Saturday 29 December   NAC NATIONAL JUNIOR GIRLS  SQUAD TRAINING  
               
Sunday 30 December  1000 NAC NATIONAL JUNIOR BOYS  SQUAD TRAINING  
Sunday 30 December  1100 NAC NATIONAL JUNIOR BOYS  SQUAD TRAINING  
Sunday 30 December  1200 NAC NATIONAL JUNIOR GIRLS  SQUAD TRAINING  
Sunday 30 December  1300 NAC NATIONAL JUNIOR GIRLS  SQUAD TRAINING  
Sunday 30 December  1400 NAC NATIONAL JUNIOR BOYS  SQUAD TRAINING  
Sunday 30 December  1500 NAC NATIONAL JUNIOR BOYS  SQUAD TRAINING  
Sunday 30 December  1600 NAC NATIONAL JUNIOR GIRLS  SQUAD TRAINING  
Sunday 30 December  1700 NAC NATIONAL JUNIOR GIRLS  SQUAD TRAINING  
             
JANUARY              
Saturday 05 January 1430 NAC ISC Qualifier 1 (A1) Clonard 7-5 (A2)  Drogheda  
Saturday 05 January 1530 NAC ISC Qualifier 2 (B1)  Sandycove 15-8 (B2)  Cu Chulainn  
Saturday 05 January 1630 NAC WNLD2 North Dublin 7-3 Bangor Barracudas  
Saturday 05 January 1730 NAC ISC Qualifier 3 (A1)  Clonard 8-20 (A3)  Half Moon  
Saturday 05 January 1830 NAC WNLD2 Clontarf  14-8 St Vincents  
Saturday 05 January 1600 Falls MNLD3 Cu Chulainn 18-5 Athlone  
Saturday 05 January 1700 Falls WNLD1 Cathal Brugha 7-19 St Vincents  
Saturday 05 January 1800 Falls MNLD2 Cathal Brugha postponed Clontarf  
Saturday 05 January 1900 Falls WNLD1 Donegal Diamonds 6-12 D/ Diamonds B  
               
Sunday 06 January 1000 NAC ISC Qualifier 4 (A2)  Drogheda  12-27 (A3)  Half Moon  
Sunday 06 January 1100 NAC Boys U/16 North Dublin 8-11 Clontarf  
Sunday 06 January 1140 NAC Boys U/16 Bangor Barracudas 0-4 (w/o) Corrib  
Sunday 06 January 1220 NAC Boys U/16 Cu Chulainn 5-12 Clonard  
Sunday 06 January 1300 NAC ISC Qualifier 5 Drogheda 6-12 Cú Chulainn ***
Sunday 06 January 1400 NAC Boys U/16 St Vincents 14-2  Corrib R 6
Sunday 06 January 1440 NAC Boys U/16 North Dublin 8-5 Cu Chulainn  
Sunday 06 January 1520 NAC Boys U/16 St Vincents 4-0 (w/o) Bangor Barracudas  
Sunday 06 January 1600 NAC Boys U/16 Clontarf 10-9 Corrib  
Sunday 06 January 1640 NAC Boys U/16 Clonard 5-8 North Dublin  
Sunday 06 January 1720 NAC MNLD3 St Vincents 13-11 Clontarf  
      *** ISC loser eliminated      
               
Saturday 05 January 1200 UL NATIONAL JUNIOR GIRLS  SQUAD Camp UL
Saturday 05 January 1200 UL NATIONAL JUNIOR GIRLS  SQUAD TRAINING UL
Saturday 05 January 1800 UL NATIONAL JUNIOR GIRLS  SQUAD Camp UL
Saturday 05 January 1800 UL NATIONAL JUNIOR GIRLS  SQUAD TRAINING UL
               
Sunday 06 January 900 UL NATIONAL JUNIOR GIRLS  SQUAD Camp UL
               
Saturday 12 January 1430 NAC MNLD3 Clontarf 10-12 Sandycove  
Saturday 12 January 1530 NAC WNLD1 Clontarf 12-9 Trinity  
Saturday 12 January 1630 NAC WNLD1 St Vincents 19-3 Donegal Diamonds  
Saturday 12 January 1730 NAC MNLD1 Sandycove 6-11 North Dublin  
Saturday 12 January 1830 NAC MNLD2 Clontarf 5-12 Drogheda  
               
Saturday 12 January 1730 Lisburn MNLD1 Cu Chulainn 12-7 Corrib  
Saturday 12 January 1830 Lisburn WNLD1 Cathal Brugha 17-2 Tribes  
Saturday 12 January 1930 Lisburn MNLD2 Cathal Brugha 7-12 Corrib  
Saturday 12 January 2030 Lisburn MNLD1 Cathal Brugha 18-9 Half Moon  
               
               
Sunday 13 January 1000 NAC MNLD3 North Dublin 8-5 Clontarf  
Sunday 13 January 1100 NAC MNLD2 St Vincents 10-6 Trinity  
Sunday 13 January 1200 NAC MNLD3 Sandycove 11-15 Clonard  
Sunday 13 January 1300 NAC MNLD2 Clontarf 9-19 Clonard  
Sunday 13 January 1400 NAC WNLD1 Trinity 4-6 Cathal Brugha  
Sunday 13 January 1500 NAC MNLD1 North Dublin 9-10 St Vincents  
Sunday 13 January 1600 NAC MNLD3 St Vincents 15-11 Cu Chulainn  
Sunday 13 January 1700 NAC WNLD1 St Vincents postponed Clontarf  
Sunday 13 January   NAC          
               
Saturday 19 January 1600 Falls WNLD1 D/Diamonds B 5-13 St Vincents  
Saturday 19 January 1700 Falls MNLD3 Clonard 13-5 St Vincents  
Saturday 19 January 1800 Falls WNLD2 Bangor Barracudas 9-11 Clontarf  
Saturday 19 January 1900 Falls          
               
Saturday 19 January   NAC Leinster Open Long Course  Swim  Championships  
Saturday 19 January 1300/2000 NUIG Under 13 Corrib/Tribes (clontarf) Tournament  
Saturday 19 January 2000 NUIG MNLD1 Corrib 13-13 Sandycove  
               
               
Sunday 20 January   NAC Leinster Open Long Course  Swim  Championships  
Sunday 20 January 1300/2000 NUIG Under 13 Corrib/Tribes   (Clontarf )  
               
26/27 January   ASA Regionals Girls     TBC
               
Friday 25 January 1700 Lisburn UNDER 17 Cups Boys & Girls   Irish Universities   
Saturday 26 January 800am Lisburn UNDER 17 Cups Boys & Girls   Championships  
Sunday 27 January 800am Lisburn UNDER 17 Cups Boys & Girls   Trinity College  
               
Sunday 27 January 1000 NAC Mens National  National Squad   2 hours  
    NAC Mens National  National Squad      
  1200 NAC          
    NAC          
  1400 NAC Mens National  National Squad   2 hours  
    NAC Mens National  National Squad      
  1600 NAC       2 hours  
               
               
Sat/Sun 02/03 February   ASA Regionals Boys     TBC
               
Saturday 02 February 1430 NAC Br Philip QF1 North Dublin 15-3  Drogheda
Saturday 02 February 1530 NAC Br Philip QF2 Cú Chulainn 0-4 (w/o)  Corrib
Saturday 02 February 1630 NAC Br Philip QF3Sandycove 0-4 (w/o)  St Vincents
Saturday 02 February 1730 NAC Br Philip QF4 Cathal Brugha 17-4  Half Moon
Saturday 02 February 1830 NAC

 

               
Sunday 03 February 1000 NAC WNLD2 St Vincents  12-5  Clontarf  
Sunday 03 February 1100 NAC MNLD2 Trinity 5-6  Clontarf  
Sunday 03 February 1200 NAC WNLD1 Trinity 8-19  St Vincents  
Sunday 03 February 1300 NAC WNLD1 Clontarf 10-5  Donegal Diamonds  
Sunday 03 February 1400 NAC MNLD1 St Vincents  11-10  Half Moon  
Sunday 03 February 1500 NAC MNLD2 St Vincents  8-9  Corrib  
Sunday 03 February 1600 NAC MNLD1 North Dublin 14-7  Cu Chulainn  
Sunday 03 February 1700 NAC WNLD2 North Dublin 5-3  Bangor Barracudas  
Sunday 03 February 1800 NAC MNLD3 Sandycove 6-3  St Vincents  
               
               
Saturday 09 February 1430 NAC Girls U/16 North Dublin  8-2  Clontarf  
Saturday 09 February 1515 NAC MNLD2 Drogheda  7-7 Trinity 08-Dec
Saturday 09 February 1615 NAC MNLD2 St Vincents   6-13 Clonard 08-Dec
Saturday 09 February 1715 NAC WNLD2 North Dublin  5-13
(double points)
St Vincents Double Points
Saturday 09 February 1815 NAC MNLD3 Clontarf 8-13  St Vincents 08-Dec
               
Saturday 09 February 1730 NUIG MNLD3 Athlone  2-21  North Dublin  
Saturday 09 February 1830 NUIG MNLD1 Corrib 7-13  St Vincents  
Saturday 09 February 1930 NUIG Girls U/16 Tribes A 9-3  Tribes B 10-Feb
               
Saturday 09 February 1730 Lisburn MNLD1 Cu Chulainn 11-10  Sandycove  
Saturday 09 February 1830 Lisburn WNLD1 Donegal Diamonds 6-13  Cathal Brugha  
Saturday 09 February 1930 Lisburn WNLD1 D/Diamonds B 6-7  Clontarf  
Saturday 09 February 2030 Lisburn MNLD3 Clonard postponed  North Dublin  
               
               
Sunday 10 February 1400 NAC Womens KO Cup SF1 St Vincents 10-6  Cathal Brugha Semi 1
Sunday 10 February 1500 NAC Womens KO Cup SF2 Tribes 10-13  Clontarf Semi 2
Sunday 10 February
NAC WNLD2 St Vincents  cancelled  North Dublin  
Sunday 10 February 1600 NAC SENIOR Women NATIONAL SQUAD    
Sunday 10 February 1800 NAC SENIOR Women NATIONAL SQUAD    
             
               
               
Saturday 16 February 1430 NAC Girls U/16 Donegal Diamonds   St Vincents  
Saturday 16 February 1530 NAC MNLD1 Sandycove   Cathal Brugha  
Saturday 16 February 1630 NAC MNLD1 St Vincents   North Dublin  
Saturday 16 February 1730 NAC MNLD3 Clontarf   Cu Chulainn  
Saturday 16 February 1830 NAC Girls U/16 North Dublin   St Vincents  
               
Saturday 16 February 1730 NUIG MNLD1 Corrib    Half Moon  
Saturday 16 February 1830 NUIG WNLD1 Tribes   Clontarf  
Saturday 16 February 1930 NUIG MNLD2 Corrib    Cathal Brugha  
Saturday 16 February 2030 NUIG MNLD3 Athlone   Sandycove  
               
Sunday 17 February 1400 NAC Boys U/16 Cu Chulainn   Clontarf  
Sunday 17 February 1440 NAC Boys U/16 Corrib   St Vincents  
Sunday 17 February 1530 NAC Br Philip SF1 North Dublin Semi 1 St Vincents  
Sunday 17 February 1630 NAC Br Philip SF2 Corrib Semi 2 Cathal Brugha  
Sunday 17 February 1730 NAC Boys U/16 Cu Chulainn   North Dublin  
Sunday 17 February 1810 NAC Boys U/16 Clonard postponed  St Vincents 1900
               
Saturday 23 February 1430 NAC JUNIOR Girls NATIONAL SQUAD    
Saturday 23 February 1630 NAC JUNIOR Girls NATIONAL SQUAD    
               
Saturday 23 February 1730 Lisburn WNLD1 Cathal Brugha   Trinity  
Saturday 23 February 1830 Lisburn MNLD2 Clonard   Drogheda  
Saturday 23 February 1930 Lisburn MNLD1 Cu Chulainn   Half Moon  
Saturday 23 February 2030 Lisburn MNLD3 Clonard   Athlone  
               
Sunday 24 February  1100 NAC Girls U/16 Tribes B   Clontarf 10-Feb
Sunday 24 February  1140 NAC Girls U/16 Tribes A   North Dublin 10-Feb
Sunday 24 February  1220 NAC Girls U/16 Bangor Barracudas   Clontarf 10-Feb
Sunday 24 February  1300 NAC Girls U/16 Cathal Brugha    Tribes A  
Sunday 24 February  1340 NAC Girls U/16 Tribes B   St Vincents  
Sunday 24 February  1420 NAC Girls U/16 Bangor Barracudas   Donegal Diamonds  
Sunday 24 February  1500 NAC Girls U/16 Clontarf   Tribes A  
Sunday 24 February  1540 NAC Girls U/16 Tribes B   Donegal Diamonds  
Sunday 24 February  1620 NAC Girls U/16 Cathal Brugha    St Vincents  
Sunday 24 February  1700 NAC Girls U/16 Bangor Barracudas   North Dublin   
               
Friday 01 March 1930 Grove Girls U/16 Cathal Brugha   Donegal Diamonds  
Friday 01 March 2010 Grove MNLD1 Cathal Brugha   Cu Chulainn  
               
Saturday 02 March 1430 NAC MNLD3 St Vincents    North Dublin  
Saturday 02 March 1530 NAC MNLD3 Sandycove   Cu Chulainn  
Saturday 02 March 1630 NAC MNLD3 Clontarf   Clonard  
Saturday 02 March 1730 NAC MNLD2 St Vincents    Cathal Brugha  
Saturday 02 March 1830 NAC MNLD2 Trinity   Drogheda  
               
Saturday 02 March 1600 Salthill Hotel WNLD1 Tribes    D/Diamonds B   
Saturday 02 March 1700 Salthill Hotel MNLD1 Corrib   Cathal Brugha  
Saturday 02 March 1800 Salthill Hotel MNLD2 Corrib   Clontarf  
               
Sunday 03 March 1000 NAC MNLD3 Athlone    Clonard  
Sunday 03 March 1040 NAC Boys U/16 Corrib   Clontarf  
Sunday 03 March 1120 NAC Boys U/16 North Dublin   Clonard  
Sunday 03 March 1200 NAC MNLD1 Sandycove   Half Moon  
Sunday 03 March 1240 NAC Boys U/16 North Dublin   St Vincents R 13
Sunday 03 March 1320 NAC Boys U/16 Cu Chulainn   Corrib  
Sunday 03 March 1400 NAC Boys U/16 Clonard   Clontarf  
Sunday 03 March 1445 NAC WNLD1 St Vincents   Clontarf  
Sunday 03 March 1545 NAC JUNIOR BOYS NATIONAL SQUAD All selected 1800
Sunday 03 March 1800 NAC End        
             
               
Saturday 09 March 1200/1400 UL JUNIOR Girls NATIONAL SQUAD Camp UL
Saturday 09 March   UL SENIOR Women NATIONAL SQUAD   UL
Saturday 09 March 1800/2000 UL JUNIOR Girls NATIONAL SQUAD Camp UL
Saturday 09 March   UL SENIOR Women NATIONAL SQUAD   UL
Sunday 10 March 0900/1100 UL JUNIOR Girls NATIONAL SQUAD Camp UL
               
Saturday 09 March   NAC Leinster Long Course Open  Swim Championships  
               
Sunday 10 March   NAC Leinster Long Course Open  Swim Championships  
               
               
Saturday 09 March 1730 Lisburn MNLD1 Cathal Brugha    St Vincents  
Saturday 09 March 1830 Lisburn MNLD2 Cathal Brugha    Clonard  
Saturday 09 March 1930 Lisburn     TBA    
Saturday 09 March 2030 Lisburn     TBA    
               
Saturday 09 March 1730 NUIG MNLD3 Athlone   Cu Chulainn  
Saturday 09 March 1830 NUIG MNLD1 Corrib   Cu Chulainn  
               
               
Sunday 10 March  1730 Lisburn     TBA    
Sunday 10 March  1830 Lisburn     TBA    
Sunday 10 March  1930 Lisburn     TBA    
Sunday 10 March  2030 Lisburn     TBA    
               
Saturday 16 March 1000 Swim  Ireland Sports HQ Annual Water Polo    Meeting All
               
Saturday 16 March 1430 NAC WNLD2 Clontarf   North Dublin END
Saturday 16 March 1530 NAC MNLD2 Clontarf   St Vincents  
Saturday 16 March 1630 NAC MNLD3 Sandycove   Athlone  
Saturday 16 March 1730 NAC Women's KO Cup Final  St Vincents   Clontarf Final
Saturday 16 March 1830 NAC Br Philip Final Win SF1   Win SF2 Final
               
               
Sunday 17 March 1000 NAC Junior Girls  National Squad   All selected  
Sunday 17 March   NAC Junior Girls  National Squad      
Sunday 17 March 1200 NAC Junior Boys National Squad   All selected  
Sunday 17 March   NAC Junior Boys National Squad      
Sunday 17 March 1400 NAC Junior Girls  National Squad   All selected  
Sunday 17 March   NAC Junior Girls  National Squad      
Sunday 17 March 1600 NAC Junior Boys National Squad   All selected  
Sunday 17 March   NAC Junior Boys National Squad     1800
               
Thurs 21 -Sun 24 March   Prague Junior Girls EU Nations   International Tournament  
             
Saturday 23 March 1430 NAC   TBA    
Saturday 23 March 1530 NAC   TBA    
Saturday 23 March 1630 NAC   TBA    
Saturday 23 March 1730 NAC   TBA    
Saturday 23 March 1830 NAC     TBA    
         
         
               
Saturday 23 March 1730 NUIG MNLD3 Athlone   Clontarf  
Saturday 23 March 1830 NUIG WNLD1 Tribes    St. Vincents  
Saturday 23 March 1930 NUIG MNLD2 Corrib   Drogheda  
               
Sunday 24 March 1100 NAC Boys U/16 St Vincents  Clontarf  
Sunday 24 March 1140 NAC Boys U/16 Clonard Corrib  
Sunday 24 March 1230 NAC MNLD1 North Dublin   Half Moon  
Sunday 24 March 1330 NAC MNLD1 St Vincents    Corrib  
Sunday 24 March 1430 NAC MNLD1 Sandycove   Cu Chulainn  
Sunday 24 March 1530 NAC WNLD1 Clontarf   St Vincents  
Sunday 24 March 1630 NAC MNLD3 St Vincents    Athlone  
               
               
               
Sunday 24 March 1730 Lisburn     TBA    
Sunday 24 March 1830 Lisburn     TBA    
Sunday 24 March 1930 Lisburn     TBA    
Sunday 24 March 2030 Lisburn     TBA    
               
Saturday 30 March 1200/1400 UL JUNIOR BOYS National Squad Camp All selected UL
Saturday 30 March     SENIOR MEN National Squad      
Saturday 30 March 1800/2000 UL JUNIOR BOYS National Squad Camp All selected UL
Saturday 30 March     SENIOR MEN National Squad      
Sunday 31 March 0900-1100 UL JUNIOR BOYS National Squad Camp All selected UL
               
Friday 05 April 1930 Grove MNLD3 Clonard   Cu Chulainn  
               
               
Saturday 6 April 1730 Lisburn WNLD2 Cathal Brugha   Clontarf 05-Jan
Saturday 6 April 1830 Lisburn MNLD1 Cathal Brugha   North Dublin  
Saturday 6 April 1930 Lisburn WNLD2 Bangor Barracudas   St Vincents  
Saturday 6 April 2030 Lisburn WNLD1 Cathal Brugha    D/Diamonds B  
               
Saturday 6 April 1430 NAC     TBA    
Saturday 6 April 1530 NAC     TBA    
Saturday 6 April 1630 NAC     TBA    
Saturday 6 April 1730 NAC     TBA    
Saturday 6 April 1830 NAC     TBA    
               
Sunday 7 April 1000 NAC Girls U/16 Bangor Barracudas   St Vincents R 12
Sunday 7 April 1040 NAC Girls U/16 Donegal Diamonds   Tribes A  
Sunday 7 April 1120 NAC Girls U/16 Cathal Brugha   Clontarf  
Sunday 7 April 1200 NAC Girls U/16 Tribes B   North Dublin  
Sunday 7 April 1240 NAC Girls U/16 Bangor Barracudas   Tribes A R 13
Sunday 7 April 1320 NAC Girls U/16 Tribes B   Cathal Brugha  
Sunday 7 April 1400 NAC Girls U/16 Clontarf   St Vincents  
Sunday 7 April 1440 NAC Girls U/16 North Dublin   Donegal Diamonds  
Sunday 7 April 1530 NAC MNLD2 Drogheda   Cathal Brugha  
Sunday 7 April 1630 NAC MNLD1 Half Moon   Corrib  
               
Saturday 13 April   Swim  Ireland AGM     AGM
               
Saturday 13 April 1730 Lisburn     TBA    
Saturday 13 April 1830 Lisburn     TBA    
Saturday 13 April 1930 Lisburn     TBA    
Saturday 13 April 2030 Lisburn     TBA    
               
               
Sunday 14 April 900 NAC JUNIOR BOYS National Squad      
Sunday 14 April 1000 NAC JUNIOR BOYS National Squad      
Sunday 14 April 1100 NAC Girls U/16 Cathal Brugha   North Dublin  
Sunday 14 April 1140 NAC Girls U/16 Tribes B   Bangor Barracudas  
Sunday 14 April 1220 NAC Girls U/16 Clontarf   Donegal Diamonds  
Sunday 14 April 1300 NAC Girls U/16 Tribes A   St Vincents END
Sunday 14 April     Presentations Under 16s      
Sunday 14 April 1400 NAC WNLD1 St Vincents   D/Diamonds B  
Sunday 14 April 1500 NAC WNLD1 Trinity   Tribes  
Sunday 14 April 1600 NAC MNLD1 North Dublin   Corrib  
Sunday 14 April 1700 NAC MNLD1 Sandycove   St Vincents  
Sunday 14 April 1800 NAC MNLD2 St Vincents    Drogheda  
               
Sunday 14 April 1730 Lisburn     TBA    
Sunday 14 April 1830 Lisburn     TBA    
Sunday 14 April 1930 Lisburn     TBA    
Sunday 14 April 2030 Lisburn     TBA    
               
Thursday 17 April   JUNIOR BOYS EU NATIONS  BRNO   Easter
Sunday 21 April             Easter
               
               
Thursday 25 April 1100 NAC IRISH        
Friday 26 April 800 NAC   SENIOR      
Saturday 27 April 800 NAC     CUPS    
               
Saturday 04 May 1230 NUIG BOYS & GIRLS UNDER  15 CUPS GALWAY  
Sunday 05 May 830 NUIG          
Monday 06 May 830 NUIG LEISURELAND        
               
               
Saturday 11 May 1430 NAC Men Senior  National Squad      
Saturday 11 May 1700 NAC Womens Senior National Squad      
               
Saturday 18 May  1430/2000 NAC Under 13  Mixed Cup   TBC Pool D
Saturday 18 May  1600/2000 NAC Under 13  Mixed Cup   TBC Pool C
               
Sunday 19 May 1000/1800 NAC Under 13  Mixed Cup   TBC Pool D
Sunday 19 May 1000/2000 NAC Under 13  Mixed Cup   TBC Pool C
Sunday 19 May 1800/2000 NAC Womens Senior National Squad   TBC Pool D
               
Thurs 23- Sunday 26 May   Prague Womens  EU Nations   International Tournament  
               
Saturday 08 June  1430/1700 NAC Mens Senior National Squad   TBC  
Sunday 16 June 1000/1300 NAC Mens Senior National Squad   TBC  
               
June 19/23    Brno Mens  EU Nations   Tournament